مرجع دانلود برترین کتاب های صوتی

کتاب بزرگ‌ترین اختراع بشر است. ویلیام شکسپیر

کتاب صوتی قصه های مثنوی مولوی اثر مهدی آذر یزدی


کتاب صوتی قصه های مثنوی مولوی اثر مهدی آذر یزدی

نام کتاب: کتاب صوتی قصه های مثنوی مولوی اثر مهدی آذر یزدی

حجم: 191 مگابایت

تعداد فایل: 25 فایل صوتی mp3

مدت کتاب: 4 ساعت و 36 دقیقه

نویسنده: مهدی آذر یزدی

گوینده: شاهین علایی نژاد

زبان: فارسی

کیفیت: عالی

 

 

توضیحات:
کتاب صوتی قصه‌های مثنوی مولوی اثر مهدی آذر یزدی، از مجموعه قصه‌های خوب برای بچه‌های خوب، دربردارنده‌ی داستان‌های زیبا و آموزنده از گذشته‌های دور و کهن است.

 

مثنوی معنوی (Masnavi Manavi)، اثر ادبی مولانا جلال‌الدین بلخی و یکی از بی‌نظیرترین متون ادبی و حکمی باقی‌ مانده در حافظه بشریت است که با گذر سالیان دراز از خلق آن، نه‌ تنها کهنه و قدیمی نشده بلکه یک مرجع ادبی فلسفی برای اندیشمندان و مخاطبان بسیاری بوده است. حتی می‌توان در میان آثار ادبی تولید‌ شده در میان مردمان کشورها و فرهنگ‌های دیگر نیز رجوع به مولانا و اندیشه‌ها و حکمت‌های مطرح شده توسط او در مثنوی را مشاهده کرد.

 

مثنوی معنوی به گواهی تاریخ، راوی نیمه‌ای از زیست مولاناست که حیاتش توام با منطق و عقل انسانی برای کشف
و تفسیر پدیده‌های حکمی و نسبت میان اعمال و رفتار انسانی با آمیزه‌های وحیانی، احادیث و روایات و نیز تجربیات انسانی است.

 

مولانا در مثنوی تلاش فراوانی به خرج داده است تا با زبان تمثیل و استفاده از داستان‌پردازی خرد جمعی مخاطبانش را به سوی کشف نسبت‌های تازه‌ای در زیست و زندگیشان هدایت کند و از آن‌ها بخواهد تا نگاهی تازه و در عین حال توام با منطق به زندگانی خود داشته باشند.

 

مثنوی معنوی در کلیت خود اثری منظوم به شمار می‌رود که در قالب 26 هزار بیت و در شش دفتر آغوش به روی مخاطبانش باز کرده و در این میان مولانا برخی از ابیات را برای ساخت و روایت 426 داستان و حکایت پند‌آمیز استفاده کرده است. نکته مشترک در میان تمامی این داستان‌ها استفاده از منطق عقلانی و فلسفی برای کشف راه‌های موحدانه رسیدن به حقیقت پرودگار یکتای هستی است. در این راه و به سبک و سیاق دوران زیست مولانا، داستان یکی از برترین ابزاری است که مخاطبان عام می‌توانسته‌اند به واسطه آن به عمق اندیشه خالق اثر در پس ابیاتش پی ببرند.

 

نکته قابل توجه در این میان انتخاب شخصیت‌های مختلف انسانی و حیوانی برای داستان‌پردازی است به طوری که در میان داستان‌های مثنوی هم داستان‌هایی از پیامبران و ائمه معصوم (ع) برگرفته از متون فقهی و حکمی وجود دارد و هم داستان‌هایی از حیوانات و انسان‌های معمولی.

 

در این داستان‌ها اصل روایت مثنوی بدون هیچ‌گونه تغییر و فقط برای خوانش ساده‌تر متن برای نوجوانان بازنویسی شده است. مهدی آذر‌یزدی در این بازنویسی سعی کرده با تسلط خود بر ادبیات و واژگان فارسی معیار، روایتی امروزی از این داستان‌ها را به نسل نوجوان و نیز تمامی افرادی که با این اثر ادبی ارتباط زیادی ندارند، ارائه دهد.


مبلغ واقعی 9,033 تومان    20% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 7,226 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 434

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

آیدی تلگرامی به نشانی:hascomp@

شاد و سلامت باشید © 2021-1400

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما