مرجع دانلود برترین کتاب های صوتی

دریافت بهترین کتاب ها و کتاب های صوتی در گروه های مختلف

کتاب صوتی دزیره اثر آن ماری سلینکو


کتاب صوتی دزیره اثر آن ماری سلینکو

نام کتاب: کتاب صوتی دزیره اثر آن ماری سلینکو

حجم: 1.48 گیگابایت

تعداد فایل: 59 فایل صوتی mp3

مدت کتاب: 36 ساعت و 21 دقیقه

نویسنده: آن ماری سلینکو

ترجمه: ایرج پزشکزاد

گوینده: فاطمه اسحاق تبار

زبان: فارسی

کیفیت: عالی

 

 

توضیحات:
کتاب صوتی «دزیره» اثری تاریخی از «آن ماری سلینکو» می‌باشد. این رمان زندگینامه دزیره کلاری معشوقه ناپلئون بناپارت است که بعدها به همسری ژان باپتیست برنادوت (کارل چهاردهم) پادشاه سوئد درمی‌آید.

 

شرح کتاب دزیره، معشوقه ناپلئون:
در این کتاب صوتی، دزیره دختر آقای فرانسیس تاجر بزرگ ابریشم خاطرات زندگی خود را در دفترچه‌ای یادداشت می‌کند. نامزدی او با ناپلئون بناپارت که در آن زمان افسر جوانی بود پس از دو سال از سوی ناپلئون به هم خورد. او که به‌تازگی مقام و منصب بالاتری کسب کرده بود ازدواج با یک بیوه بانفوذ را به عشق دزیره ترجیح داد. دزیره با اینکه تا آخر عمر این خیانت را فراموش نکرد ولی پس از چندی با ژان باپتیست ازدواج کرد. ژان به‌عنوان ولیعهد سوئد انتخاب شد و پس از مرگ پادشاه کارل سیزدهم او بر مسند پادشاهی نشست و دزیره ملکه سوئد شد. و صاحب پسری به نام اسکار شد که پس از مرگ پدرش به‌عنوان اوسکار اول بر تخت جلوس کرد.

از طرفی هم ناپلئون امپراتور فرانسه گشته بود و در این کتاب وقایع تاریخی پس از انقلاب فرانسه و ماجراهای رخ‌داده در اواخر قرن هجدهم در قالب یک رمان تاریخی و عاشقانه بسیار جذاب توصیف‌ شده‌اند. شرح دیکتاتوری‌ها، کودتای ناپلئون بناپارت و تمام وقایع دیگر در این کتاب صوتی بسیار شنیدنی است. دزیره برخلاف میلش تا پایان عمر در سوئد ماند و در سن ۸۳ سالگی دار فانی را وداع گفت.

 

داستان جالب و ماجرا‌ انگیز زندگی او را آن ماری سلینکو نوشته است. او با یکی از نوادگان دزیره آشنا شد و پس از دسترسی به منابع، اقدام به نوشتن خاطرات او در قالب رمان کرد. این کتاب شامل ۴ دفتر و ۵۸ فصل می‌باشد. عنوان تعدادی از این بخش‌ها به شرح زیر است:

دفتر اول: دختر یک بازرگان ابریشم، مارسی. شروع ژرمینال سال دوم انقلاب، بیست‌وچهار ساعت بعد، مارسی. شروع ماه مه، مارسی. شروع ماه اوت، مارسی. نیمه سپتامبر، پاریس. آوریل ۱۷۹۸
دفتر دوم: خانم مارشال برنادوت، پاریس. روز تاجگذاری ناپلئون دسامبر ۱۸۰۴، در منزل جدیدمان در کوچه آنژو پاریس ژوئیه ۱۸۰۹
دفتر سوم: فرشته صلح، هالسینبورگ بیست و دوم دسامبر ۱۸۱۰ امروز وارد سوئد شدم، قصر دروتینگهلم در سوئد اوایل ژوئن ۱۸۱۱
دفتر چهارم: ملکه سوئد، پاریس فوریه ۱۸۱۸، قصر سلطنتی استکهلم در سوئد شانزدهم اوت ۱۸۲۳ و... .
این کتاب لحنی صمیمی و ساده دارد که باعث شده شیرینی و جذابیت این کتاب تاریخی دوچندان شود. در این کتاب زندگی و شرح‌حال ناپلئون بناپارت از زاویه دیگری نشان داده شده است که بسیار تازگی دارد. در این کتاب از ناپلئون اسطوره ساخته نشده و حقیقت فردی او نوشته شده است. تمام ضعف‌ها و خشونت‌های او تمام عطوفت، جاه‌طلبی و هر آنچه بوده را در این کتاب از او می‌بینیم، نه آن اسطوره‌ای که در کتاب‌های تاریخی از او ساخته‌اند.
همین ساده‌نویسی و صمیمیت و پرهیز از اغراق است که این رمان تاریخی را در زمره ده کتاب برتر دنیا قرار داده است. کتابی که پس از چاپ آن طولی نکشید که به زبان‌های زیادی ترجمه شد و طرفداران بسیاری پیدا کرد. زاویه دید این کتاب صوتی به‌صورت اول‌شخص است. زیرا کتاب از زبان دزیره و از روی خاطرات او روایت می‌شود.

 

قسمت‌هایی از کتاب دزیره:
«ناگهان حالت تاثری روی چهره‌اش نمایان شد. امشب شروع می‌کنم به نوشتن زندگی آینده‌ام، چون آن‌قدر منقلبم که خوابم نمی‌برد. به همین علت است که بی‌سروصدا از رختخوابم بیرون آمده‌ام. امیدوارم شعله لرزان شمع، ژولی را که در همین اتاق می‌خوابد، بیدار نکند. چون اگر بیدار شود، داد و بیداد راه می‌اندازد. دلیل هم دارد که منقلب باشم، چون فردا با زن‌برادرم سوزان باید بروم پیش نماینده خلق که اسمش آلبیت است و از او خواهش کنم به اتیین کمک کند. اتیین برادر بزرگم است و جانش درخطر است. دو روز پیش پلیس به‌ طور سرزده آمد و او را بازداشت کرد. نمی‌دانیم چرا. ولی چنین اتفاق‌هایی این روزها زیاد و به‌ آسانی رخ می‌دهد. هنوز پنج سال نشده که انقلاب بزرگی در کشور ما روی‌داده و خیلی‌ها معتقدند که هنوز تمام نشده است»
«ظاهرا در این هنگام مهمان صاحب‌نام و عالی‌قدری واردشده بود چون ژوزفین بدون مقدمه سه نفر از مهمانان جوان را از روی نیمکت بلند کرد. می‌دانید: ژوزفین چه شخصی را در آنجا نشاند؟ بله. باراس عضو برجسته حکومت جمهوری فرانسه را. باراس لباسی کبود رنگ و زردوزی شده بسیار زیبایی بر تن و عینکی دسته‌بلند بر چشم داشت. بلافاصله پس از نشستن او ناپلئون و ژوزفین نیز در دو سویش قرار گرفتند و مرد لاغر اندامی که بینی نوک‌تیزش به من یادآور می‌شد که پیش‌تر او را درجایی دیده‌ام نیز در پشت سر او قرار گرفت.
وقتی این مرد به جلو و به‌طرف بار خم شد ناگهان او را به خاطر آوردم. او یکی از آن دو مردی بود که به هنگام ایستادن در کنار پنجره سالن پذیرایی خانم تالین شاهد گفتگویشان بودم و تا آنجا که به خاطر دارم نامش فوشه بود. اوژن جوان که قطره‌های عرق بر پیشانی‌اش می‌درخشید به‌عنوان آجودان ناپلئون مسئولیت راهنمایی و تعیین جای مهمانان را بر عهده داشت. او الیزای چاق و مرا به‌طرف دو مبل که درست در برابر نیمکت باراس قرار داشت هدایت کرد. سپس او یک صندلی طلاکاری را به نزدیک فوشه رئیس پلیس پاریس برد تا بر آن بنشیند. در این هنگام مردی جوان و خوش‌لباسی که پایش نیز اندکی می‌لنگید و موهایش را به‌رسم قدیم پودر زده بود وارد اتاق شد و فوشه با دیدن او از جا پرید و درحالی‌که به صندلی خود اشاره می‌کرد گفت: تالیران عزیز... بفرمایید. خدمتتان باشیم».

 

«دربان یونینورم پوش در نگاه اول مرا شناخت و خشمگینانه به من خیره شد و ناگزیر بی‌آنکه لب باز کند در برابر آن افسر سر فرود آورد و شنل نظامی او را گرفت. من به‌سوی آینه‌ قدی و بزرگ رفتم و موهای خیس و فروریخته بر پیشانی‌ام را به یک‌سو زدم و متوجه شدم که بینی‌ام از شدت سرما سرخ‌شده است و می‌درخشد. در همان حال که می‌خواستم جعبه پودر را از کیفم بیرون بیاورم افسر بلندقامت ناشکیبانه گفت: خوب شهروند حاضر هستید؟ شتاب‌زده به‌طرف او چرخیدم. لباس نظامی زیبا و خوش‌دوختی با سردوشی‌های طلایی بر تن داشت. چون سر بلند کردم و به چهره‌اش نگریستم از حالت به هم فشرده دهان کوچکش که در زیر آن بینی بزرگ چندان نمودی نداشت، نارضایتی را احساس کردم و دریافتم از این‌که مرا همراه خود بدان جا آورده است ناراحت هست. ناگهان این فکر که او مرا نیز همانند برخی از آن دختران ولگرد می‌انگارد به ذهنم خطور کرد».

 

آن ماری سلینکو، از صلیب سرخ تا خلق رمان دزیره:


آن ماری سلینکو در سال ۱۹۱۴ در اتریش متولد شد. او تحصیلاتش را در رشته تاریخ در دانشگاه وین به انجام رساند. پس از پایان تحصیل به خبرنگاری پرداخت و با یک جوان دانمارکی ازدواج کرد.

در زمان جنگ جهانی دوم دانمارک توسط نازی‌ها اشغال شد و آن‌ها مجبور شدند به سوئد پناه ببرند. او در آنجا به‌عنوان مترجم در صلیب سرخ مشغول به کار شد و فعالیت‌های آزادی‌خواهانه زیادی را با کمک همسرش انجام داد. در سوئد با سازمان برنادوت و با یکی از نوادگان دزیره آشنا شد و همین سبب نوشتن زندگینامه دزیره گردید.

از آثار دیگر او می‌توان به من دختر زشتی بودم، فردا عروسی شوهرمه، همیشه فردا بهتر است را نام برد. او در ژوئیه سال ۱۹۸۶ در دانمارک درگذشت.

صوت نمونه:

دانلود صوت


مبلغ واقعی 14,717 تومان    20% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 11,774 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۹               تعداد بازدید : 135

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

آیدی تلگرامی به نشانی:hascomp@

از خرید شما سپاسگزاریم © 2020-1399

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما