مرجع دانلود برترین کتاب های صوتی

دریافت بهترین کتاب ها و کتاب های صوتی در گروه های مختلف

کتاب صوتی شجاعت اثر دبی فورد


کتاب صوتی شجاعت اثر دبی فورد

نام کتاب: کتاب صوتی شجاعت اثر دبی فورد

حجم: 368 مگابایت

تعداد فایل: 44 فایل صوتی

مدت کتاب: 9 ساعت و 19 دقیقه

 نویسنده: دبی فورد

ترجمه: ناهید سپهرپور

زبان: فارسی

کیفیت: عالی

 

توضیحات کتاب:

 

روشی به اثبات رسیده برای غلبه برناامنی وترس و آشکار ساختن شجاعتی که در درونمان نهفته و همه باید آن را کشف و وارد عرصه زندگی کنیم

 

خلاصه‌ای از کتاب صوتی شجاعت:
شجاعت شکل‌های متفاوتی دارد. خیلی از اعمال گوناگون در زندگی ما نیاز به شجاعت دارند. نترسیدن، داشتن اعتمادبه‌نفس و رها کردن داشته‌ها و افراد و افکار منفی همگی نوعی شجاعت هستند. شجاعت شاید در کلام و سخن راحت به نظر بیاید اما وقتی در شرایطی قرار بگیریم که شجاعت به خرج دهیم گاهی بسیار سخت است. شجاعت در انتخاب‌هایمان، شجاعت در دفاع از حق‌وحقوقمان، شجاعت برای ایستادگی در مقابل دشمن، شجاعت فکر نکردن به گذشتهٔ تلخ و کنار گذاشتن افکار و فرهنگ و باورهای غلطمان همگی نیاز به قدرت زیادی دارند و آسان به دست نمی‌آیند. ترس یکی از خصلت‌های ذاتی ما است تا بتوانیم در شرایط مختلف حواسمان را جمع کنیم و خود را مصون بداریم و میزان کمی از آن در وجود ما لازم است و بیشتر می‌توان آن را احتیاط نامید. اما اگر همین ترس شدت پیدا کند و زندگی ما را فلج کند می‌تواند بسیار مخرب و آسیب‌زننده باشد. بنابراین باید خصلت شجاعت را در وجودمان تقویت کنیم تا در مواقع لازم بتوانیم از آن بهره ببریم. برای این کار باید گاهی بر ترس و بزدلی خود غلبه کنیم و افکار بلندپروازان و شجاعانه‌ای را در سر بپرورانیم و برای رسیدن به آن تلاش کنیم. خودمان را دست‌کم نگیریم و اعتمادبه‌نفسمان را درراه رسیدن به آن هدف تقویت کنیم. نه گفتن را بیاموزید. بیشتر ما نه گفتن را بلد نیستیم و از ترس ناراحت و دلسرد کردن دیگران و از دست دادن آن‌ها نمی‌توانیم به هیچ‌یک از خواسته‌های آن‌ها نه بگوییم حتی در شرایطی که واقعا توان انجام آن خواسته را نداشته باشیم و یا انجام آن به ما از هر نظر آسیب برساند. پس گاهی بیاموزیم که امور خود را مقدم بر دیگران بدانیم و محترمانه به درخواست آن‌ها جواب منفی بدهیم. برای رسیدن به‌حق و حقوق خودتان تلاش کنید. به‌سادگی از حق مسلم خودتان دست نکشید و نگذارید دیگران از شما سوءاستفاده کنند و این احساس را به شما بدهند که در وصول حق خود ناتوانید. گاهی کارهایی را انجام دهید که نیاز به ریسک بیشتری دارند. همیشه محتاطانه پیش رفتن از شما فردی ترسو و انزواطلب می‌سازد. گاهی باید شجاع بود و ریسک کرد و پی عواقبش را به تن مالید. اگر همیشه همهٔ انسان‌ها طبق قاعده پیش می‌رفتند و قدرت و شجاعت ریسک کردن را نداشتند خیلی از اختراعات بشری به وقوع نمی‌پیوست. بخشنده باشید. خودتان و دیگران را به خاطر اشتباهات سرزنش نکنید و بخشنده بودن شجاعت زیادی می‌طلبد که انسان‌های کینه‌ای و ترسو و انتقام‌جو از آن بی‌بهره‌اند. در اخذ تصمیماتتان شجاعانه عمل کنید مسلما ترس و تردید به سراغ همهٔ ما می‌آید اما سعی کنید تمام جوانب امر را بسنجید و قاطعانه تصمیم بگیرید و مسئولیت تصمیمتان را تمام و کمال پذیرا باشید. لحظاتی را که برای هر کاری شجاعت به خرج داده‌اید و از آن لذت برده‌اید را به خاطر بسپارید و هرازگاهی مرور کنید.

 

قسمتی از کتاب شجاعت:
بخش یکم: یک الگوی جدید، مقصر، اطمینان حقیقی، مبارز شجاع راه عشق، مقصر، اطمینان حقیقی، مبارز شجاع راه عشق،
بخش دوم: حرکت از سر به‌سوی دل: رموز مبارز شجاع، رمز راهنمایی حقیقی، رمز تسلیم، آزادی عاطفی رمز همدلی صادقانه، رمز دل پرمهر، رمز رویای خلاق، رمز زیبایی برین، فرمان مبارز شجاع: ترس‌های خود را دوست بدارید، رمز راهنمایی حقیقی، رمز تسلیم، رمز آزادی عاطفی، رمز همدلی صادقانه، رمز دل پرمهر، رمز رویای خلاق، رمز زیبایی برین، فرمان مبارز شجاع: ترس‌های خود را دوست بدارید، رمز راهنمایی حقیقی، رمز تسلیم، رمز آزادی عاطفی، رمز همدلی صادقانه، رمز دل پرمهر، رمز رویای خلاق، رمز زیبایی برین، فرمان مبارز شجاع: ترس‌های خود را دوست بدارید. تا آنجا که به یاد دارم، مرا «گربه ترسو» می‌خواندند. مرا دبی فورد لاغر و مردنی می‌شناختند که زیر دامن مادرش پنهان می‌شد، از هرکسی که قصد سلام گفتن داشت، فرار می‌کرد و هرگز بدون چراغ روشن خوابش نمی‌برد. من که همیشه می‌ترسیدم کسی از تاریکی بیرون بپرد و آزارم دهد، یاد گرفتم در گوشه‌ها پنهان شوم و برای دیدن پیرامونم سرک بکشم. فقط دو سال داشتم که موضوع خنده و آزار شدم و دست انداختن‌های احمقانه بسیاری را تحمل کردم. آسیب‌پذیر و وحشت‌زده بودم. در میان سه فرزند، من کوچک‌ترین بودم و خیلی زود متوجه شدم که کسی از من محافظت نخواهد کرد. تهدید و ترساندن من از خانه ما آغاز شد؛ با خواهر بزرگ‌ترم که او را می‌پرستیدم و برادرم که باور داشتم منجی من است. به سه‌سالگی که رسیدم، برایم روشن شد حوصله خواهر و برادرم از ترسو بازی‌های من سر رفته است و دلشان می‌خواهد بزرگ و مانند آن‌ها عادی شوم. پدرم که گمان می‌کرد سربه‌سر گذاشتن، روشی جالب برای ایجاد ارتباط با من است، پس از یک روز کاری طولانی به خانه می‌آمد، گربه سفید ایرانی ما را که نام بازیکن مشهور بیس‌بال، وایتی فورد را بر آن گذاشته بودیم، بغل می‌کرد، روی صندلی راحتی خود می‌نشست و با صدایی خوش‌آهنگ می‌گفت: «بیا گربه کوچولوی ترسوی من! بیا پیش بابا.» در آن هنگام، توجه او را دوست داشتم، اما این احساس آسودگی دوامی نداشت. او مرا بانام‌هایی صدا می‌کرد که به نظرش پرمهر بودند، اما مرتب آزارنده‌تر می‌شدند.
پس از «گربه ترسو»، نوبت به دماغ خوکی» و سپس «عنتر» رسید. اگرچه می‌دانستم پدرم مرا خیلی دوست دارد، اما شوخی‌های او رنجم می‌داد و روزبه‌روز بیشتر از آدم‌های پیرامونم و درمجموع، از جهان می‌ترسیدم. وقتی بزرگ‌تر شدم، فهمیدم که گربه‌های ترسو چندان پذیرفته نیستند.
می‌دیدم کمپرسونای محافظه‌کار و مضطرب من، نه‌تنها برای خواهر و برادرم که برای هیچ‌کس در جهان چندان جذاب نیست. می‌خواستم قوی و مطمئن باشم، اما برعکس، مشکوک و ترسان بودم. از همه‌چیز خودم خجالت می‌کشیدم. دست‌وپا گیر بودم و بزرگ‌ترین آرزویم این بود که پذیرفته شوم و اعتمادبه‌نفس خواهر بزرگ‌ترم، آریل (۳۲) را داشته باشم. او با آن موهای بلند و تیره، ستاره‌ای درخشان بود که به نظر نمی‌رسید از هیچ مسئله‌ای آزار ببیند. شروع به جست‌وجو کردم تا کشف کنم چگونه می‌توانم من نیز همان احساس را داشته باشم. به نظرم غذا احساس درونی مرا تغییر می‌داد. ما برحسب‌تصادف، رو به روی یک مغازه خواربارفروشی در خیابان چهل و ششم شهر هالیوود، در ایالت فلوریدا (۳۳) زندگی می‌کردیم. آنجا برای من شهری کوچک و کسالت‌آور بود و تفریحم این شده بود که به کیف پول پدر و مادرم سری بزنم، چند دلاری کش بروم و سپس به‌سرعت به آن‌طرف خیابان بدوم تا یک کیک شکلاتی و نوشابه بخرم. همیشه این کار، حالم را خوب می‌کرد. شکر نشاط‌آور بود؛ می‌توانست دل‌شوره‌ام را آرام کند و مرا در وضعیتی آرام‌تر قرار دهد. پس از چندتکه کیک و یک جرعه نوشابه احساس می‌کردم دوست‌داشتنی و تقریبا شکست‌ناپذیر هستم. حداکثر پنج دقیقه طول می‌کشید تا از ترسم خارج و به احساس توانمندی و اطمینان وارد شوم.

 

فروشگاه آنلاین برترین کتاب های صوتی

پشتیبانی فروشگاه: 09334738536

پست الکترونیک: hasrace22@gmail.com

پشتیبانی تلگرام: hascomp@

این محصول و سایر محصولات فروشگاه دارای ضمانت کیفیت و نماد اعتماد الکترونیکی می باشند.


مبلغ واقعی 11,723 تومان    20% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 9,378 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

دیدگاه های کاربران (0)

آیدی تلگرامی به نشانی:hascomp@

از خرید شما سپاسگزاریم © 2020-1399

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما