مرجع دانلود برترین کتاب های صوتی

دریافت بهترین کتاب ها و کتاب های صوتی در گروه های مختلف

کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد اثر اسپنسر جانسون


کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جابه جا کرد اثر اسپنسر جانسون

حجم: 10 مگابایت

تعداد فایل: 3 فایل صوتی

مدت کتاب: 1 ساعت و 29 دقیقه

 

توضیحات کتاب:

 

اسپنسر جانسون در کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟ روش‌های شگفت‌انگیزی را برای مقابله با تغییرات زندگی و کار بیان می‌کند.

 

کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا برداشت؟ داستانی است درباره‌ی دگرگونی‌هایی که در جاده پرفراز و نشیب زندگی روی می‌دهد. آنجا که چهار شخصیت شگفت داستان در جستجوی تکه‌ای پنیر می‌کوشند. پنیر نماینده آن چیزی است که ما در زندگی خواهانش هستیم. چه آن شغل باشد یا دوستی و یا ثروت، آزادی، سلامتی، آرامش و یا ورزش همانند بازی گلف هر کدام ما از پنیر برداشت ویژه‌ای دارد اما همه‌مان در تکاپویش هستیم. چه می‌پنداریم موجب خشنودی و شادی‌مان می‌شود. اگر آن را به دست آوریم به آن وابسته شده و دوستش خواهیم داشت و اگر فراچنگ‌مان نیاید یا از دستش بدهیم، به سختی آسیب خواهد دید.

 

پیچ راه نماینده مکانی است که درون آن در جستجوی پنیرمان هستیم و می‌تواند اداره یا سازمانی باشد که در آن کار می‌کنیم و یا اجتماعی که در آن زندگی می‌کنیم.

 

در این داستان، چهار موجود خیالی به تصویر کشیده شده‌اند. دو آدم کوچولو با نام‌های هِم و هاو و دو موش با نام‌های اسنیف و اسکاری که هر یک ابعاد پیچیده و ساده ما را فارغ از سن، جنسیت، نژاد و ملیت نشان می‌دهند. گاهی ما ممکن است مانند اسنیف عمل کنیم، او خیلی سریع تغییر می‌کند، یا مانند اسکاری باشیم که خیلی زود وارد عمل می‌شود. شاید مثل هم باشیم که تغییرات را انکار می‌کند و زمانی که احساس کند تغییرات منجر به اتفاق بدی می‌شوند، در برابر آن مقاومت دارد یا مانند هاو که وقتی فکر می‌کند تغییرات منجر به نتیجه خوبی می‌شوند سریع خود را با آن سازگار می‌کند.

 

شنیدن کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد؟ (Who Moved My Cheese) وقت زیادی نمی‌خواهد، ولی تاثیرش بسیار عمیق است. همان‌طور که داستان را می‌شنوید، متوجه وجود سه بخش در داستان می‌شوید.

 

بخش اول یک گردهمایی است. چند همکلاسی قدیمی دور هم جمع شده‌اند و در مورد اتفاقاتی که در زندگی‌شان می‌افتد صحبت می‌کنند. بخش دوم خود داستان «چه کسی پنیر مرا جابجا کرد؟» است. که در واقع بخش اصلی کتاب است. بخش سوم، قسمت بحث و گفتگو در مورد داستان است در این قسمت عده‌ای در مورد داستان بحث می‌کنند و از آموخته‌های خود از این داستان سخن می‌گویند. و اینکه چگونه می‌خواهند به طور کاربردی از آن در زندگی و حرفۀ خود بهره گیرند. بعضی از خوانندگان این کتاب، فقط قسمت داستان را می‌خوانند و نتیجه را خودشان بررسی می‌کنند و دیگر به بخش بحث و گفتگو (بخش سوم) توجهی نمی‌کنند. عده‌ای دیگر از کلّ کتاب استفاده می‌کنند تا بتوانند از داستان به طور کاربردی‌تری در مسائل زندگی‌شان استفاده کنند.

 

دکتر اسپنسر جانسون (Spencer Johnson) یکی از محبوب‌ترین و بزرگ‌ترین نویسنده‌های جهان در حوزه‌ی روانشناسی می‌باشد. میلیون‌ها نفر از خوانندگان کتاب‌های او توانسته‌اند به سادگی با اعتماد به خود در شغل و زندگی به موفقیت و کامیابی دست پیدا کنند.

 

در بخشی از کتاب صوتی چه کسی پنیر مرا جابه‌جا کرد می‌شنویم:

 

در طول روزهای آینده هاو مقداری پنیر اینجا و آن‌جا پیدا کرد ولی مقدارشان قابل توجه نبود. او امیدوار بود تا مقدار قابل توجهی پنیر پیدا کند و از آن مقداری هم برای دوستش هِم که هنوز در ایستگاه خالی C منتظر مانده بود، ببرد تا او را هم تشویق کند تا همراهش به درون هزارتوی بیاید و به کمک هم به دنبال پنیرهای بعدی بگردند. اما خود هاو هنوز احساس آرامش نمی‌کرد و هنوز اضطراب داشت. باید این نکته را می‌پذیرفت که جستجو در هزارتوی موجب پریشانی و سرگردانی او می‌شود زیرا که از آخرین باری که در آن‌جا وارد شده بود مدت زمانی گذشته بود و خیلی چیزها عوض شده بود. درست وقتی که احساس می‌کرد راه را درست پیدا کرده متوجه می‌شد که در راهروها گم شده است و پیشرفتش چشم‌گیر نبود. اما با اینکه این جست‌وجو برای وی مانند یک مبارزه بود او به این نتیجه رسید که آنقدر هم که تصور می‌کرد این مبارزه سخت و غیر ممکن نیست.

 

این محصول و سایر محصولات فروشگاه دارای ضمانت کیفیت و نماد اعتماد الکترونیکی می باشند.


مبلغ واقعی 5,328 تومان    20% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 4,262 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

  انتشار : ۲۷ شهریور ۱۳۹۸               تعداد بازدید : 174

برچسب های مهم

دیدگاه های کاربران (0)

آیدی تلگرامی به نشانی:hascomp@

از خرید شما سپاسگزاریم © 2020-1399

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما