مرجع دانلود برترین کتاب های صوتی

دریافت بهترین کتاب ها و کتاب های صوتی در گروه های مختلف

کتاب صوتی گیله مرد اثر بزرگ علوی


کتاب صوتی گیله مرد اثر بزرگ علوی

حجم: 43 مگابایت

تعداد فایل: 3 فایل صوتی

مدت کتاب:  43 دقیقه

 

توضیحات کتاب:

 

کتاب صوتی گیله مرد نوشته‌ی نویسنده‌ی معاصر برجسته‌ی پارسی بزرگ علوی، با صدای شیوای آرمان سلطان‌زاده روایت شده است. این کتاب مجموعه داستان بوده که، داستان اصلی آن گیله‌ مرد، روستایی گیلانی مبارزی است که به جنبش دهقانی می‌پیوندد و پس از هجوم مأموران و کشته شدن زنش به جنگل پناه می‌برد.

 

گیله مرد در نوع خود اثری تاریخی قهرمانی به شمار می‌آید. داستان حول شخصیت سه مرد می‌چرخد که هر یک از نقاط متفاوت ایران و با خلق‌وخوی متفاوت در کنار هم قرارگرفته‌اند. علوی با این چینش و ضرب آهنگی که در طول داستان تکرار می‌کند، مانند صدای شیون زن و باد و باران، قصد دارد تضادهای آشکار موجود در جامعه‌ی ایران را در زمان وقوع داستان نشان دهد.

 

گیله مرد یکی از مبارزان گیلان است. او مردی روستایی است که خان منطقه مالیات بی‌حساب و کتاب از او گرفته است. در جریان اعتراض به مالیات و در نبود گیله مرد، زن او را کشته و کودک شیرخواره‌اش تنها می‌ماند. چند وقت بعد نیز گیله مرد دستگیر می‌شود. او همراه دو مأمور در جنگل و در شلاق باران به‌سوی فومن به راه می‌افتند. داستان در همین حرکت و اقامت در قهوه‌خانه نزدیک مقصد به‌تدریج باز می‌شود. گلیه مرد در فکر فرار است.

 

بزرگ علوی (Bozorg Alavi) نامی آشنا در ادبیات داستانی ایران و مشهورترین نویسنده‌ی چپ‌گرای ایرانی در قرن بیستم به حساب می‌آید. وی در سال 1315 به علت فعالیت‌های سوسیالیستی به همراه 52 نفر دیگر به زندان افتاد و در آنجا کتاب پنجاه ‌و سه نفر و داستان‌های کوتاه ورق‌پاره‌های زندان را نوشت.

 

بزرگ علوی زندگی سیاسی پر فراز و نشیبی داشت و پس از کودتای 28 مرداد به آلمان رفت و در برلین شرقی مسکن گزید. وی در سال 1375 به علت سکته‌ی قلبی در برلین درگذشت. معروف‌ترین و به‌یادماندنی‌ترین اثر او چشم‌هایش است.

 

در بخشی از کتاب صوتی گیله مرد می‌شنویم:

 

نفیر باد نعره‌های عجیبی از جنگل به‌سوی کومه همراه داشت: جیغ، غرش گاو، ناله و فریاد اعتراض. هرچه گیله مرد دقیق‌تر گوش می‌داد، بیشتر می‌شنید، مثل این‌که ناله‌های دل‌خراش صغرا موقعی که تیر به پهلوی او اصابت کرد، نیز در این هیاهو بود. اما شرشر کشنده‌ی آب ناودان بیش از هر چیز دل گیله‌مرد را می‌خراشاند. گویی کسی با نوک ناخن زخمی را ریش‌ریش می‌کند. دندان‌هایش به ضرب آهنگ یکنواخت ریزش آب به هم می‌خورد و داشت بی‌تاب می‌شد.

این محصول و سایر محصولات فروشگاه دارای ضمانت کیفیت و نماد اعتماد الکترونیکی می باشند.

 


مبلغ واقعی 6,395 تومان    20% تخفیف    مبلغ قابل پرداخت 5,116 تومان

توجه: پس از خرید فایل، لینک دانلود بصورت خودکار در اختیار شما قرار می گیرد و همچنین لینک دانلود به ایمیل شما ارسال می شود. درصورت وجود مشکل می توانید از بخش تماس با ما ی همین فروشگاه اطلاع رسانی نمایید.

Captcha
پشتیبانی خرید

برای مشاهده ضمانت خرید روی آن کلیک نمایید

دیدگاه های کاربران (0)

آیدی تلگرامی به نشانی:hascomp@

از خرید شما سپاسگزاریم © 2020-1399

فید خبر خوان    نقشه سایت    تماس با ما